Drenažo įrengimas

Profesionaliai atliekame drenažo ir nuotekų sistemų įrengimo darbus. Drenažo sistema reikalinga požeminio gruntinio vandens lygiui pažeminti. Drenažas padės apsaugoti jūsų namą ar sklypą nuo gruntinio vandens poveikio. Tokiu būdu Jūsų dirva, pamatai ir rūsys bus apsaugoti nuo vandens pertekliaus, o gyvenamasis namas nuo drėgmės.

Mūsų komanda Jūsų sklype atliks šiuos darbus

  • Vandens nuvedimas
  • Grunto sausinimas
  • Paviršinio vandens nuvedimas
  • Šulinių įrengimas
  • Lietaus vandens kanalizacijos įrengimas – lietvamzdžių nuvedimas, latakų ir trapų dauboje įrengimas, paviršinio vandens surinkimas.

Drenažo ir nuotekų įrengimo paslaugas atliekame: Klaipėdoje, Palangoje, Kretingoje, Gargžduose.

 

Kuo svarbus drenažas?

Esant lietingam metų sezonui, bei tirpstant sniegui, per metus nuo standartinio gyvenamojo namo stogo vidutiniškai susidaro apie 50-100 kubinių metrų vandens. Nekontroliuojamas toks vandens kiekis gali pakenkti namo konstrukcijoms (pamatams) ir visai kiemo infrastruktūrai. Lietaus kanalizacija taip pat apsaugo betoninių trinkelių bei vejos lygumą – taip ilgiems metams užtikrina tvarkingo kiemo vaizdą ir leidžia saugiai jaustis būnant namuose lietinguoju metų sezonu. Drenažo įrengimas yra svarbus žingsnis išvengiant problemų.

Paprastai lietaus kanalizacija montuojama kartu su drenažu, tačiau vis pasitaiko namų savininkų, kurie lietaus nuvedimo sistemą laiko pinigų švaistymu ir tik keletą metų paeksplotavę savo namą be lietaus kanalizacijos, įsitikina, kad verta protingai pasirūpinti tuo dideliu kiekiu vandens kurį surenka namo stogas.

Be lietaus nuvedimo sistemos atsiranda daug nemalonių rūpesčių, kurie pasimato gana greitai – kieme atsiradusios nedidelės smegduobės, netoli nuo namo esančios vejos nelygumai, iškloto trinkelių grindinio nelygumai. Tuomet lieka kalti visi – trinkelių klojėjai (blogai atliko savo darbą), apželdintojai (nemokšiškai įrengė veją) ir t.t., todėl tiek trinkelių klojėjai, tiek apželdintojai turėtų įspėti namo šeimininkus apie pasekmes prieš pradėdami darbus.

Nebuvimas lietaus kanalizacijos trinkelėms gali pridaryti ypač daug bėdos – smarkiai palijus gali išsiplauti lyginamasis sluoksnis, arba smarkiai palijus dieną, o naktį spustelėjus šaltukui – trinkeles gali iškilnoti. Dažniausiai dėl to ir vyksta nuolatinė darbų grandinė įrengiant kiemo gerbūvius – nespėjus jo įsirengti, žmonės imasi vėl remontuoti kiemus.

Nedaugelis žino, kad statybose drenažas pradėtas naudoti keli tūkstančiai metų iki mūsų eros pradžios (žemės ūkio naudmenų sausinimui drenažas naudojamas tik nuo XIX a. pirmosios pusės). Drenažas ne tik naudingas sklype auginamoms kultūroms (drėgnoje žemėje nenoriai auga daugelis vaismedžių, kieme telkšo balos, o rudenį ir pavasarį – purvynai).

Viena iš dažnai dar pasitaikančių klaidų, kad namo savininkai drėgname sklype atsisako rūsio ar pusrūsio (suprasdami, kad pastarajame gali telkšoti vanduo), o pamatų drenažą pamiršta, tikėdamiesi taip sutaupyti. Specialistai tvirtina, kad pamatų drenažas būtinas ne tik norint, kad rūsiuose netelkšotų vanduo. Drenažas bei hidroizoliacija apsaugo pastato pamatus bei sienas nuo ardomojo vandens poveikio. Drenažo įrengimas padidina statinių bei gruntų atsparumą deformacijoms.

Labai patogus metas įrengti drenažą kartu su paruošiamaisiais trinkelių klojimo darbais,kadangi jau yra nukasamas gruntas ir naudojamas žvyras pasluoksnio formavimui,todėl tai atpigina drenažo klojimo darbus. Taigi mes pasirengę apsaugot Jūsų namą ir drėgnas vietas nuo nepageidaujamo vandes pertekliaus.